Dnes nám počasí moc nepřálo (čti "chčije a chčije"), a proto jsme se vydali do zámku ve Zlíně, kde probíhá putovní výstava Šangri-la. Pořadatelem je CK Livingstone, konkrétně především cestovatel Rudolf Švaříček. Výstava je poměrně rozsáhlá a není problém se zdržet dvě či tři hodiny. Naleznete zde spoustu fotografií, textů a hlavně předmětů ze čtyř zemí ležících na úpatí Himalájí – Nepál, Tibet, Bhútán a Indie.

 

 

 

Tygr v indické džungli

 

Hinduistický bůh Ganéša (jeho polití přináší štěstí)

 

Indická jídelna (vzadu uprostřed pec tandoori)

 

Vstup do mešity

 

Hinduistický bůh Ganéša

 

Kašna v nepálském Káthmándú

 

Kameny s mantrou "Óm, mani padme húm"

 

Střecha tibetského kláštera

 

Horský potok s modlitebním mlýnkem

 

Fotografie z Mt. Everestu v zámeckém sklepení

 

Peklo ... už se těším do tepla ...

 

Vstup do budhistického chrámu

 

Modlitební mlýnek