Dnes proběhla ve vestibulu ostravského kina Vesmír vernisáž výstavy horských fotografií známého českého horolezce Leopolda Sulovského. Tato akce byla vlastně předzvěstí a částečně i součástí slavnostního zahájení Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.
Hory jsou krásné samy o sobě ... A když navíc někdo umí fotit, výsledek pak rozhodně stojí za zhlédnutí. Na fotografiích naleznete nejen samotné hory (Himaláje či Andy), ale třeba také jejich obyvatele nebo místní faunu a flóru.
Horolezec Leopold Sulovský a ředitel festivalu Jiří Kráčalík
Návštěvníků se sešlo poměrně hodně
Leopold Sulovský
Fotografie byly skutečně rozmanité ...
... ale všechny budily zaslouženou pozornost
Rozhovor autora pro Českou televizi
Panoramatické fotografie hor (nahoře Mt. Everest, dole Aconcagua)