Přibližně týden po návratu z dovolené se nám zastesklo po aktivním pohybu. Ne, že bychom se snad týden vůbec nepohnuli, ale postávání a přecházení mezi jednotlivými scénami na hudebním festivalu se za příliš aktivní pohyb považovat nedá. Vzhledem k pozdnímu odpoledni máme čas pouze na krátkou vycházku, a tak se z centra Ostravy vydáváme ke Slezskoostravskému hradu. Ten jsme sice již několikrát navštívili, ale dnes je naším cílem prohlídka výstavy horských fotografií Pavla Krupy s názvem Krásy hor v panoramatech. Fotografie jsou nádherné a pokud se vám hory alespoň trochu líbí, vřele doporučujeme. Dále pokračujeme po naučné stezce ulicí Na Najmanské a zanedlouho odbočujeme k oblíbenému vyhlídkovému místu obyvatel Ostravy. Nějakou dobu byl z důvodu bezpečnosti výstup na haldu Ema (někdy též Terezie) zakázán, ale nyní již zase můžete obdivovat okolí Ostravy (bohužel kvůli vysokým stromům pouze některými směry). Dále pokračujeme kolem bývalého dolu Petr Bezruč (Terezie) kolem slezskoostravské radnice zpět do centra, kde dnešní výlet zakončíme zmrzlinou.

 

Slezskoostravský hrad

 

Výhled z haldy Ema na areál podniku ArcelorMittal, v pozadí Moravskoslezské Beskydy

 

Halda Ema

 

Bývalý důl Petr Bezruč (Terezie)

 

Slezskoostravská radnice

 

Výškový profil trasy