Pátým rokem v řadě se vydáváme na obvyklý novoroční výstup na pravděpodobně nejznámější ostravský vrchol – haldu Ema. Stejně jako ve většině případů vycházíme od Slezskoostravského hradu a po žluté turistické značce stoupáme kolem kostela sv. Josefa (tentokrát zavřeného) a ústředního hřbitova. Cesta v okolí samotné haldy je ještě o něco blátivější než v předchozích letech. Počasí v nížinách vypadá stejně jako včera, tedy zamračeně a mlhavě, což se pravděpodobně podepisuje i na velmi nízkém počtu účastníků. Druhým důvodem je pochopitelně také panující hysterie, a tedy oficiální zákaz všech hromadných akcí. Proto se ani nerozdávají obvyklé pamětní diplomy ... akce se totiž vlastně nekoná. Sestupovou trasu volíme poněkud odlišnou, abychom si prohlédli netradiční galerii Gengur. Poté už pokračujeme známou cestou kolem Keltičkovy kovárny zpět.

  

Kříž nad Slezskoostravským hradem

 

Kostel sv. Josefa

 

Židovská obřadní síň

 

Výstupová pěšina na haldu Ema

 

Kamenná mohyla na haldě Ema

 

Výhledy byly tentokrát mizerné

 

Galerie Gengur

 

Galerie Gengur

 

Galerie Gengur

 

Galerie Gengur

 

Příspěvek do galerie Gengur

 

Kaple u Keltičkovy kovárny

 

Kaple sv. Hedviky u Keltičkovy kovárny

 

Výškový profil trasy
(po kliknutí na obrázek se otevře GPS záznam trasy v Mapy.cz)