Pátým rokem v řadě se vydáváme na obvyklý novoroční výstup na pravděpodobně nejznámější ostravský vrchol – haldu Ema. Stejně jako ve většině případů vycházíme od Slezskoostravského hradu a po žluté turistické značce stoupáme kolem kostela sv. Josefa (tentokrát zavřeného) a ústředního hřbitova. Cesta v okolí samotné haldy je ještě o něco blátivější než v předchozích letech. Počasí v nížinách vypadá stejně jako včera, tedy zamračeně a mlhavě, což se pravděpodobně podepisuje i na velmi nízkém počtu účastníků. Druhým důvodem je pochopitelně také panující hysterie, a tedy oficiální zákaz všech hromadných akcí. Proto se ani nerozdávají obvyklé pamětní diplomy ... akce se totiž vlastně nekoná. Sestupovou trasu volíme poněkud odlišnou, abychom si prohlédli netradiční galerii Gengur. Poté už pokračujeme známou cestou kolem Keltičkovy kovárny zpět.
Kříž nad Slezskoostravským hradem
Kostel sv. Josefa
Židovská obřadní síň
Výstupová pěšina na haldu Ema
Kamenná mohyla na haldě Ema
Výhledy byly tentokrát mizerné
Galerie Gengur
Galerie Gengur
Galerie Gengur
Galerie Gengur
Příspěvek do galerie Gengur
Kaple u Keltičkovy kovárny
Kaple sv. Hedviky u Keltičkovy kovárny
Výškový profil trasy
(po kliknutí na obrázek se otevře GPS záznam trasy v Mapy.cz)