Během dvou týdnů již třetí vernisáž ... tentokrát v hlučínském Červeném kostele vystavuje zdejší rodačka Anna Hrbáčová. Jedná se o mladou grafičku, která má za sebou studia na Střední umělecké škole v Ostravě a následně na Universität für angewandte Kunst ve Vídni včetně stáží v Krakově a v St. Louis. Pod názvem Krasohled dnes návštěvníky seznamuje se svou babičkou a prostředím, v němž babička bydlí. Můžeme tak spatřit typické venkovské motivy – přírodu, sad, ovoce, zeleninu či slepice; v některých případech nás autorka nechává nahlédnout i do interiérů. To vše Anna fotila a nyní příchozím presentuje ve formě sítotisků se znatelnými barevnými kanály CMYK. Doplňkem čtrnácti sítotisků jsou potom dvě olejomalby. Úvodní slova kromě samotné autorky pronesl kunsthistorik a kurátor Martin Mikolášek, hudební vystoupení na varhany pak obstarala Kornelie Šnapková.

P. S. Jednotlivá díla autorka neopatřila názvy, tudíž musíte vzít zavděk mými komentáři.

  

Autorka ukrytá v jabloňovém sadu

 

Červený kostel

 

Detail jednoho z vystavených děl

 

Zde jsou již patrné jednotlivé barevné kanály

 

Pohled do interiéru

 

CMYK (tedy zde přesněji jen CMY)

  

Pohled skrz okno do sadu

 

Typický venkovský motiv

 

Katalogové listy k výstavě

  

Jedna ze dvou olejomaleb

 

Zaplněné výstavní prostory

  

Anna Hrbáčová s kurátorem Martinem Mikoláškem

 

Návštěvníci při úvodních proslovech

 

Anna Hrbáčová

 

Kornelie Šnapková při hudebním vystoupení

 

Příchozí si mohli zakoupit autorčiny starší práce