Během dvou týdnů již třetí vernisáž ... tentokrát v hlučínském Červeném kostele vystavuje zdejší rodačka Anna Hrbáčová. Jedná se o mladou grafičku, která má za sebou studia na Střední umělecké škole v Ostravě a následně na Universität für angewandte Kunst ve Vídni včetně stáží v Krakově a v St. Louis. Pod názvem Krasohled dnes návštěvníky seznamuje se svou babičkou a prostředím, v němž babička bydlí. Můžeme tak spatřit typické venkovské motivy – přírodu, sad, ovoce, zeleninu či slepice; v některých případech nás autorka nechává nahlédnout i do interiérů. To vše Anna fotila a nyní příchozím presentuje ve formě sítotisků se znatelnými barevnými kanály CMYK. Doplňkem čtrnácti sítotisků jsou potom dvě olejomalby. Úvodní slova kromě samotné autorky pronesl kunsthistorik a kurátor Martin Mikolášek, hudební vystoupení na varhany pak obstarala Kornelie Šnapková.
P. S. Jednotlivá díla autorka neopatřila názvy, tudíž musíte vzít zavděk mými komentáři.
Autorka ukrytá v jabloňovém sadu
Červený kostel
Detail jednoho z vystavených děl
Zde jsou již patrné jednotlivé barevné kanály
Pohled do interiéru
CMYK (tedy zde přesněji jen CMY)
Pohled skrz okno do sadu
Typický venkovský motiv
Katalogové listy k výstavě
Jedna ze dvou olejomaleb
Zaplněné výstavní prostory
Anna Hrbáčová s kurátorem Martinem Mikoláškem
Návštěvníci při úvodních proslovech
Anna Hrbáčová
Kornelie Šnapková při hudebním vystoupení
Příchozí si mohli zakoupit autorčiny starší práce