Dnes nás čeká krátká procházka v okolí centra Ostravy. Začínáme u Forum Nová Karolina, odkud naše kroky míří k výstavišti Černá louka. Tady startuje poznávací hra určená především dětem, nicméně i dospělí se během ní dozvědí spoustu zajímavostí z historie Ostravy. Postupně jdeme kolem Slezskoostravského hradu a bývalého dolu Trojice k mostu Miloše Sýkory. Dále směřujeme podél řeky Ostravice k Nové radnici. V přilehlých Komenského sadech si prohlížíme výstavu Sochy!!! ...vypráví své příběhy (Michal Trpák a Jakub Flejšar). Poté už jedeme dvěma výtahy na vrchol radniční věže, přičemž si cestou vyzvedáváme odměnu za úspěšné splnění všech herních úkolů. Počasí sice není úplně ideální, nicméně i tak toho vidíme poměrně dost.

  

Velký dar (Erika Bornová) na Prokešově náměstí

 

Výhled na Prokešovo náměstí a ulici 30. dubna

 

Výhled směrem na Přívoz

 

Výhled směrem na Beskydy