Jak už vyplývá z názvu akce i propagačního plakátu, jedná se o oslavu 20. výročí založení Kultury Jih. Vše probíhá na parkovišti a pěší zóně u kulturního domu K-TRIO v ostravské části Hrabůvka. Hlavní část programu představují koncerty čtyř kapel – Šuba Duba Band, Tomáš Adámek & ToMášJedno, Buty a Legendy se vrací. My přicházíme přibližně v polovině programu a posloucháme tak poslední dvě jmenované skupiny – s oběma se setkáváme po delší době a obě jsou stále skvělé. Nechyběl ani dort pro oslavence nebo proslov starosty obvodu Ostrava-Jih Martina Bednáře. Nezbytnou součástí dění jsou pochopitelně stánky s výborným pivem (Koníček) či různým občerstvením (hranolky, langoše, vafle apod.). Program pro nejmenší návštěvníky zahrnoval například malování na obličej a zdobení dřevěných výrobků. A když se k tomu všemu přidala nečekaná setkání, je jasné, že se jednalo o velmi příjemný podvečer.
Ještě v polovině programu bylo poměrně prázdno
20 let je poměrně dlouhá doba
Jan Kavka (Buty)
Martin Hampl (Buty)
Hranolky byly luxusní
Richard Kroczek (Buty)
Milan Straka (Buty)
Lukáš Lukáš (Buty)
Radomír/Radek Pastrňák, vzadu Petr Vavřík (Buty)
Radim Hanák (Legendy se vrací)
Denis Khabibullin (Legendy se vrací)
Petr Šiška (Legendy se vrací)
Legendy se vrací (zprava Hanák, Khabibullin, Šiška, Pyško)
Libor Pyško (Legendy se vrací)
Příprava občerstvení
Nezbytná dokumentace
Radim Hanák (Legendy se vrací)
Při posledním koncertě byl prostor před pódiem slušně zaplněný
První řady diváků