Po loňském úspěchu společné výstavy keramiků a malířů z ostravské Střední umělecké školy v porubském zámečku si podobnou příležitost k presentaci prací nemůžeme nechat ujít ani letos. Přibližně po roce se tak opět v této nepříliš známé galerii schází nejen znalci a obdivovatelé umění, ale i množství „obyčejných“ lidí. Svá díla představují především současní studující a loňští absolventi oborů Užitá malba a Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu; jen několik málo exponátů je staršího data. Výstavu zahájil ředitel školy Martin Mikolášek, za galerii promluvila Maria Prusali, hudební vystoupení obstaral Zdeněk Furmančík (Mendoš). Vypadá to, že se začíná rodit nová tradice – termín těsně po začátku školního roku sice není na přípravu úplně ideální, ale kdo by odolal možnosti seznámit širokou veřejnost s výsledky své činnosti.

 

Vzpomínky – Marie Lászlová

 

Duo – Hugo Klose

 

Leporelo – Rozálie Kasková

 

Galerie vítá první návštěvníky

 

Zdeněk Furmančík (Mendoš)

 

Ředitel školy Martin Mikolášek

  

Návštěvníci při zahájení výstavy

 

Zástupkyně galerie Maria Prusali

 

Rozhodně bylo co obdivovat

 

Návštěvnice při debatě nad vystavenými díly

  

Bez názvu – Natálie Klimšová

 

Otisk – Rozálie Kasková

 

Duo – My Fight – Zuzana Jarošová

  

Budiž světlo – Zuzana Nováková

 

Bez názvu – Lenka Witassková

 

Galerie s propagačními bannery Střední umělecké školy

 

Galerie porubského zámečku

  

Kašna v areálu zámečku