Po loňském úspěchu společné výstavy keramiků a malířů z ostravské Střední umělecké školy v porubském zámečku si podobnou příležitost k presentaci prací nemůžeme nechat ujít ani letos. Přibližně po roce se tak opět v této nepříliš známé galerii schází nejen znalci a obdivovatelé umění, ale i množství „obyčejných“ lidí. Svá díla představují především současní studující a loňští absolventi oborů Užitá malba a Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu; jen několik málo exponátů je staršího data. Výstavu zahájil ředitel školy Martin Mikolášek, za galerii promluvila Maria Prusali, hudební vystoupení obstaral Zdeněk Furmančík (Mendoš). Vypadá to, že se začíná rodit nová tradice – termín těsně po začátku školního roku sice není na přípravu úplně ideální, ale kdo by odolal možnosti seznámit širokou veřejnost s výsledky své činnosti.
Vzpomínky – Marie Lászlová
Duo – Hugo Klose
Leporelo – Rozálie Kasková
Galerie vítá první návštěvníky
Zdeněk Furmančík (Mendoš)
Ředitel školy Martin Mikolášek
Návštěvníci při zahájení výstavy
Zástupkyně galerie Maria Prusali
Rozhodně bylo co obdivovat
Návštěvnice při debatě nad vystavenými díly
Bez názvu – Natálie Klimšová
Otisk – Rozálie Kasková
Duo – My Fight – Zuzana Jarošová
Budiž světlo – Zuzana Nováková
Bez názvu – Lenka Witassková
Galerie s propagačními bannery Střední umělecké školy
Galerie porubského zámečku
Kašna v areálu zámečku