Dalším oborem ostravské Střední umělecké školy, který představuje své práce v Knihcentru, se stává Užitá malba. Návštěvníci mohou obdivovat díla vzniklá především v posledních letech, která zachycují všechny klasické malířské náměty – krajinu, architekturu, zátiší či portréty. Velmi neformálního zahájení výstavy, jež se tentokrát obešlo bez obvyklého hudebního vystoupení, se ujal vedoucí oboru Aleš Hudeček. Akce se zúčastnili nejen vystavující i jiní malíři, ale také například fotografové a v neposlední řadě rovněž zástupci neuměleckých oblastí vystavující školy.

 

Zleva díla V lese (Julie Binarová) a Řecko (Michail Jimnopulos)

 

Hladina (Monika Belešová)

 

Řecko (Michail Jimnopulos)

 

Zleva V trávě (Tereza Orságová) a Suchá kytka (Matyáš Lavyan)

 

Návštěvníci využili čas i na prohlížení knížek

 

Výstava s vánočním osvětlením

  

Malířky při prohlížení vystavených obrazů

 

Malířky na vernisáži pochopitelně převládaly

 

Na akci panovala velmi dobrá nálada

 

Ještě umístit informace o vystavujícím oboru

  

Vlevo vedoucí oboru Aleš Hudeček při zahájení, přihlíží fotograf Tomáš Macíček

 

Ve větru (Alice Saydoková)