Dalším oborem ostravské Střední umělecké školy, který představuje své práce v Knihcentru, se stává Užitá malba. Návštěvníci mohou obdivovat díla vzniklá především v posledních letech, která zachycují všechny klasické malířské náměty – krajinu, architekturu, zátiší či portréty. Velmi neformálního zahájení výstavy, jež se tentokrát obešlo bez obvyklého hudebního vystoupení, se ujal vedoucí oboru Aleš Hudeček. Akce se zúčastnili nejen vystavující i jiní malíři, ale také například fotografové a v neposlední řadě rovněž zástupci neuměleckých oblastí vystavující školy.
Zleva díla V lese (Julie Binarová) a Řecko (Michail Jimnopulos)
Hladina (Monika Belešová)
Řecko (Michail Jimnopulos)
Zleva V trávě (Tereza Orságová) a Suchá kytka (Matyáš Lavyan)
Návštěvníci využili čas i na prohlížení knížek
Výstava s vánočním osvětlením
Malířky při prohlížení vystavených obrazů
Malířky na vernisáži pochopitelně převládaly
Na akci panovala velmi dobrá nálada
Ještě umístit informace o vystavujícím oboru
Vlevo vedoucí oboru Aleš Hudeček při zahájení, přihlíží fotograf Tomáš Macíček
Ve větru (Alice Saydoková)