Tradiční soutěžní bienále středoškolských malířů pod názvem Oskar pořádá již dlouhé roky Střední umělecká škola, Ostrava. Dnes v Galerii Opera (foyer Divadla Jiřího Myrona) probíhá nejen vernisáž výstavy přihlášených prací, ale zároveň také vyhlášení výsledků a předání cen vítězným autorům. Akci svou přítomností (a také projevem) poctil ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil. Pár slov rovněž pronesli ředitel pořádající školy Martin Mikolášek nebo vedoucí oboru Užitá malba Aleš Hudeček. Mezi návštěvníky se objevil i jeden ze zakladatelů soutěže Jiří Martuška. V jednotlivých kategoriích zvítězily Milada Klimanová (Architektura), Diana Bíliková (Figura), Zuzana Vondráčková (Krajina) a Anna Michaela Hančová (Zátiší). Kromě ocenění tří nejlepších prací v každé kategorii udělila odborná porota ještě osm čestných uznání. Kompletní výsledky naleznete zde.

 

Ze sbírek FLD ČZU (Anna Michaela Hančová)

 

Šaty (Aram Jirásko)

 

Zpočátku moc návštěvníků na akci nebylo

 

Rybky (Julie Trochtová)

  

Později se galerie více než slušně zaplnila

 

Ředitel pořádající školy Martin Mikolášek

 

Někteří návštěvníci pozorovali umění s nadhledem z nadhledu

 

Ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil

 

Vedoucí oboru Užitá malba Aleš Hudeček

  

Martin Mikolášek předává cenu Dianě Bílikové

 

Pavla Vaňková

 

Katarína Szanyi při předávání ceny Valentýně Bernacik

 

Milada Klimanová

 

Katarína Szanyi při svém projevu

  

Vystavené práce budily zaslouženou pozornost

 

Včelín (Pavla Botošová)