Tradiční soutěžní bienále středoškolských malířů pod názvem Oskar pořádá již dlouhé roky Střední umělecká škola, Ostrava. Dnes v Galerii Opera (foyer Divadla Jiřího Myrona) probíhá nejen vernisáž výstavy přihlášených prací, ale zároveň také vyhlášení výsledků a předání cen vítězným autorům. Akci svou přítomností (a také projevem) poctil ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil. Pár slov rovněž pronesli ředitel pořádající školy Martin Mikolášek nebo vedoucí oboru Užitá malba Aleš Hudeček. Mezi návštěvníky se objevil i jeden ze zakladatelů soutěže Jiří Martuška. V jednotlivých kategoriích zvítězily Milada Klimanová (Architektura), Diana Bíliková (Figura), Zuzana Vondráčková (Krajina) a Anna Michaela Hančová (Zátiší). Kromě ocenění tří nejlepších prací v každé kategorii udělila odborná porota ještě osm čestných uznání. Kompletní výsledky naleznete zde.
Ze sbírek FLD ČZU (Anna Michaela Hančová)
Šaty (Aram Jirásko)
Zpočátku moc návštěvníků na akci nebylo
Rybky (Julie Trochtová)
Později se galerie více než slušně zaplnila
Ředitel pořádající školy Martin Mikolášek
Někteří návštěvníci pozorovali umění s nadhledem z nadhledu
Ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil
Vedoucí oboru Užitá malba Aleš Hudeček
Martin Mikolášek předává cenu Dianě Bílikové
Pavla Vaňková
Katarína Szanyi při předávání ceny Valentýně Bernacik
Milada Klimanová
Katarína Szanyi při svém projevu
Vystavené práce budily zaslouženou pozornost
Včelín (Pavla Botošová)