Než začal náš dnešní cyklovýlet, museli jsme se nejdříve autem dostat do Raduně (to je u Opavy, kdyby někdo nevěděl). V Raduni parkujeme a vyjíždíme na kolech nejdříve k nedalekému zámku, který se ovšem momentálně opravuje a navíc zámecký rybník je vypuštěný, takže žádné romantické fotky nečekejte.

Z Raduně se vydáváme přes Hradec nad Moravicí postupně po obou březích řeky Moravice až do Podhradí. Tady si cvičně vyjedeme vražedné stoupání ke zřícenině hradu Vikštejn a po prohlídce si zase užíváme sešup dolů do Podhradí. Odtud pokračujeme cestou necestou (ale hlavně místy špatně značenou) přes Jelenice, Lesní Albrechtice, Skřipov a Jakubčovice zpět do Raduně.

Jako tradičně na našich cyklovýletech nás potkalo pár dešťových kapek, ale celý déšť trval všehovšudy asi deset minut.

 

Kostel Nejsvětější Trojice, Raduň

 

Zámek, Raduň

 

Vysloužilá vojenská technika, Hradec nad Moravicí

 

Naše kola u bývalého Rozsocháčského mlýna

 

Zřícenina hradu Vikštejn

 

Výhled na Podhradí

 

Zřícenina hradu Vikštejn

 

Zřícenina hradu Vikštejn

 

Výškový profil trasy